• kobane düştüğünde pkk bitti diyen güruh

  4.
  Tskya karşı sadece pusu kurarak savaşan 2 sivil ölünce dünyaya türkler vahşi türkler gaddar diye bağıran ama kendisi türkleri kurşuna dizen sözüm ona örgütün gerçekte fos olduğu meydana çıkmıştır. Ulan götünüzü türkiyeye dayadınız pkk ypg birleşti ama terör örgütüne karşı bir şehri savunamadınız. Bu kürt halkına bariz mesaj devlet kurma hayallerini rafa kaldırmalı kürtler. Dua edin dedik ya götünüzü türkiyeye dayadınız bu yüzden sadece milisleriniz öldü halkınızı çoluk çocuk masumları yine 'foşik tece' kurtardı.
  2 -2 ... cibili cibili
 • ayn el arab diyene madalya verilsin

  2.
  Ulan şehrin resmi adını söylüyoruz kobane, amed, rojova, roboski... Sanki bu yerlerin resmi kaynaklarda adı böyle geçiyor da biz bölücülük(!) yapıyoruz anasını satim.
  -1 ... cibili cibili
 • hayat bana vay ki ki vay vay

  8.
  Voay voay voay voay voay ki ki voy voy diye devam edesicedir.
  ... cibili cibili
 • seafight

  19.
  Zamanında tr2 serverinde oynadığım oyun saatlerce oynardık da o filo savaşları neydi be. Filolar bildiğimiz oyunlardaki klandı. Ama burada filolar alyanslara bağlanıyodu bu oyunun değil oyuncuların geliştirdiği bir sistemdi bir alyans filosu var ve birçok filo bu alyansın dostu oluyordu oyunda ya 2 ya da 3 tane büyük alyans olurdu gece tsde(teamspeak) toplanırdık bir alyanstan 200 kişi falan oyuna girerdik bir komandor olurdu 40lı yaşlarda bir adam olurdu genelde savaşı o yönlendirrdi. Tsde sadece o konuşur komut verir ve tüm gemiler onun dediğin yapardık bir kere komandor gemisi benim yakınımdaydı benim nikimi söyledi(ay çok heycanlı) sen benimle gel dedi hop dedik dayı ne iş. Savaş boyu adamın yaveri olmuştum daha sonra konuşup sohbet falan da etmiştik.

  Velhasıl grafikleri pert, geminin gidişinde meymenet olmayan bir oyun. Ama o dediğim savaşlar oyun için müthiş bir artıydı baya 250 insan konuşuyoruz beraber taktik yapıyoruz falan süperdi taa ki oyun artık para oyunu olana kadar sen o kadar oyna emek ver hanzonun teki gelsin pro değil oyunun mantığını az buçuk anlasın yeter dayıyodu parayı kazık kadar adam para bok bizim de üç kuruşumuz yetmedi sarmadı bıraktık iyi mi ettik kesinlikle.
  ... cibili cibili
 • tsk nın bitiremediği pkk yı ışid in bitirmesi

  13.
  Mantığınıza ... Dedirten tespit. Yahu sen devletsin gündüz köylü akşam terörist olan adamı akşam dağda nasıl arayacan? Arasan da o akşam yine evinde köylü olarak kalır ertesi gün çıkar dağa. Halk desteğini alman şart Ama ışid için durum farklı adam katliam yapıyor. Çoluk çocuk kadın dinlemeden geleni gideni kesiyor.
  1 ... cibili cibili
 • time dergisi tarihin 100 önemli adamı listesi

  25.
  Liste daha çok amerikada ünlü olan kimselerin listesi olmuş dünyanın en önemli adamı demek siyasi bir insan demektir çünkü tüm insanlığı etkileyebilmesi siyasi hamle ve kararlarla olur. Rusyayı rusya yapan çar petro nerede? Romayı yıkan macarların atası attila nerede? istanbulu ele geçirerek rönesans ve reformun başlamasına sebep olan 2. Mehmed nerede? Tesla bile sonlardan girmiş listeye .
  ... cibili cibili
 • kobane

  142.
  Pkknın desteği ile düşmesi uzayan şehir. Pkk/pyd götü tam arkada türkiye olacak şekilde savaşıyor. Tahminimce ışid burayı alamaz alsa da uzun süre elinde tutamaz.
  -1 ... cibili cibili
 • ışid in 4 çekerleri

  0.
  Filo halinde kiralandıklarını düşündüğümdür.

  Radikal bir terör örgütünüz mü var? Pick up sıkıntısı mı çekiyorsunuz? Hemen bizi arayın ve uçaksavarlı pick up lara %0.17den başlayan faiz fırsatlarıyla sahip olun.kanlı günler.
  3 ... cibili cibili
 • pkklıların ışide terörist demesi

  8.
  Işidin 'çelik ayna' demesiyle sonuçlanacaktır.
  1 ... cibili cibili
 • çanakkalede aynı safta savaştığımız için pişmanız

  14.
  Sen sana senin halkını eğitmek için gelen öğretmenleri otobüsten indirip kurşuna diz. Sonra belediyenin sana al da bin yürüme diye tahsis ettiği otobüsü içinde insanlar varken yak ve diri diri yanmalarını izle. sen bu ülkenin seni dış tehditlerden koruyacak olan askerlere pusu kur öldür. Tüm bunları ben hümanistim ben özgürlük istiyorum diye yap.sonra başka bir ülkedeki terör sorununa karşı ihanetin kralını yaptığın ülken yardım iste?

  Ben hayatımda böyle yüzsüzlük görmedim.ulan devrimcisin devrimci geçiniyosun az gururun onurun olsun aç bi deniz gezmişi oku.

  Not:Ulucanların bir duvarından:'özgürlüğünü kaybettin onurunu kaybetme.'

  Not2:devrimci falan değilim.
  3 ... cibili cibili
 • genç akademisyenlerin yüzde 35 zam alması

  4.
  Saçmalamayın kazandıkları zaten çok azdı. Bir prof olsan 4 bin liraya devlete talim olmak var 20 bine özele gitmek var. Değerli profları kaybetmemek gerek di mi ama.
  1 ... cibili cibili
 • türkü sevmeyen insan

  5.
  Elektronik de dinlerim rock da metal de ara sıra pop da ama şöyle içten okunan bir türkü insanı alır başka diyarlara götürür. Muhtemelen ağır ruhsuz bir insandır.
  1 ... cibili cibili
 • kurban bayramı

  420.
  Öncelikle o etlerin bir kısmı fakirlere gidiyor hiç et yiyemeyen insanlara. Bak yemek yiyemeyen değil et yiyemeyen insanlar. Diyeceksin şimdi düşünür yarın fakir aklının ucuna gelmez hebele hübele.. O tamamen başka konu iki çeşit insan vardır biri yardımsever diğeri gaddar olan bu iki çeşit insan her yerde vardır müslümanı da ateisti de hıristiyanı da... Ama şöyle düşün ki bu gaddar yardım nedir bilmez müslüman bile yılda bir kez olsun yardım yapıp bir garibi sevindiriyor. Ayrıca kurban bayramı sadece et hobaaa yiyelim olayı değil akrabalık komşuluk gibi değerler ön plana alınır. Gelgelelim bazı sakat kasaplar var ki işin ustasına 3 kuruş vermeyip kendi hayvana can çekiştirenler işte o insanların ibadetleri ne derece makbul bilemem. Ha biri de demiş ki bunu zevkle canice yapıyorlar. Yok arkadaşım böyle bir şey bizim sülalede kesmekten zevk alan bir tek babam var onun dışında hepsi bu işten çok da memnun değil kesimhaneye verme taraftarıdır çoğunluk. Babamınki canice mi? Hayır. ulan avcılık diye bir spor var zevk için hayvanı vurup öldürüp yemek için bu tamamen kişisel. Herkesin inancına saygı inanmayanlar.
  Kimseye sataşmayan bulaşmayan ateistleri tenzih ederim.
  ... cibili cibili
 • ateistlerin allah a inanmadığı gerçeği

  8.
  (bkz: vay amına goyım tespite geel).
  Bir tespit.
  2 -1 ... cibili cibili
 • herkesin sahip olduğu şey

  7.
  Göt. Her insanda var.
  4 ... cibili cibili
 • rusya nın istese 1 haftada avrupayı fethetmesi

  3.
  Gürcistana girince ekonomisi pert olan rusyanın yapabileceği eylemimsi.
  1 ... cibili cibili
 • sovyetler türkiye yi işgal etse ne olurdu

  14.
  işgalden medet uman mal beyanatı.
  -1 ... cibili cibili
 • milli olmamis insan

  1.
  Ergenliği geçmiş ama kafa hala ergen kafası olan yazar beyanatı. Sözlükte çokça vardır bunlardan.hayatları 250 gr peşinde harcarlar. Dünyanın sikişten ibaret olduğunu sanarlar.idolü de johnny sins'tir %90.
  1 ... cibili cibili
 • kate upton

  1427.
  Etmeyin eylemeyin bayramın birinc günü.
  -1 ... cibili cibili
 • 2014 te hala hayvan boğazlayıp bayram kutlamak

  7.
  O kesilen hayvanlarla normal zamanda et yemesi, et alması mümkün olmayan yüzbinlerce fakir, garip gurebanın et yiyebildiğini göremeyen kör yazar beyanatı.
  1 ... cibili cibili
 • yeni şeyler getiriyorum